Угорщина просить ЄС продовжити заборону на імпорт зерна з України

Якщо Єврокомісія не продовжить заборону, Будапешт обіцяє ввести свою власну

Угорщина, президент якої Каталін Новак 23 серпня запевнила у гуманітарній підтримці України, хоче, щоб ЄС продовжив після 15 вересня заборону на внутрішній продаж українського зерна у п’яти країнах-членах ЄС, що знаходяться поруч з Україною (Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія та Болгарія).

«Угорщина попросить ЄС продовжити заборону з 16 вересня», – сказав 24 серпня керівник апарату прем’єр-міністра Віктора Орбана Гергей Гуляш, додавши, що Угорщина готова знову ввести національну заборону на імпорт, якщо ЄС не продовжить цей захід, повідомляє Reuters.

Раніше Польща заявила, що не скасує заборону, навіть якщо ЄС не погодиться на її продовження. У Брюсселі відреагували на це, заявивши, що одностороння заборона імпорту української агропродукції наразить Варшаву на штрафні санкції.  

Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що Єврокомісія не має наміру продовжувати обмеження після того, як їх дія спливе 15 вересня. Вона назвала можливе одностороннє запровадження обмежень з боку інших країн «порушенням базових правил Європейського Союзу».

Нагадаємо, що у травні Європейська комісія заборонила у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині внутрішній продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, дозволивши при цьому транзит таких вантажів для експорту в інші країни. Термін дії цієї заборони закінчується 15 вересня. Ці заходи були впроваджені, щоб захистити внутрішніх виробників, після різкого зростання експорту українського зерна до цих п’яти країн у 2022 році та на початку 2023 року.

Джерело