Угорщина знов заблокувала виплату Україні 500 млн євро військової допомоги від ЄС

Офіційний Будапешт так робить не вперше, і відмовки не змінилися.

Угорщина знову заблокувала виплату Україні траншу військової допомоги Європейського Союзу на суму 500 млн євро, пише Reuters. В Угорщині знову скаржаться, що їхній OTP Bank у списку «міжнародних спонсорів війни» Нацагентства з питань запобігання корупції.

«Ми готові змінити свою думку, якщо українці покладуть край безглуздій, брехливій ситуації, згідно з якою OTP, найбільший угорський банк, входить до списку міжнародних спонсорів війни», – заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

У січні Угорщина вже блокувала надання Україні військової допомоги від ЄС і прикривалася тією ж відмовкою. Досі Угорщина сама не надає Україні жодних озброєнь і утримувалася під час ухвалення рішень про наступні транші допомоги з Європейського фонду миру, не блокуючи цієї підтримки.

Нагадаємо, Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про збільшення верхньої межі фінансування Європейського фонду миру ще на 3,5 мільярди євро, до понад 12 мільярдів, з якого також фінансують ЗСУ. Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив, що це вже друге збільшення фінансування Європейського фонду миру з моменту його створення у 2021 році.

Джерело