Україна має перемогти, “не програти” для нас не варіант, – Єрмак

Україна має перемогти, "не програти" для нас не варіант, - Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак узяв участь у відкритій дискусії Атлантичної ради. До заходу приєдналися понад 800 слухачів, серед яких військові, дипломати, економісти, представники медіа та наукової спільноти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт Офісу президента.

Керівник ОП разом зі співголовою Міжнародної робочої групи з питань безпекових гарантій для України, колишнім Генеральним секретарем НАТО та прем’єр-міністром Данії у 2001–2009 рр. Андерсом Фогом Расмуссеном виклали свою думку щодо перспектив членства України в альянсі, очікуваних результатів саміту НАТО у Вільнюсі та гарантій безпеки для нашої держави.

Під час зустрічі Єрмак також висловив переконання, що Україна має не лише перемогти Росію, а й інтегруватись у північноатлантичну спільноту, а також отримати надійні безпекові гарантії на перехідний період.

“Народ України довів усьому світові право лишатися вільним. Він кров’ю, потом і сльозами заплатив за своє місце у лавах світової спільноти демократій. Відмовити йому зараз – це не лише позбавити Україну надії. Відмовити йому зараз – це зрадити все, за що Україна заплатила десятками тисяч життів і руйнуваннями, яких Європа не бачила з часів Другої світової війни. Це буде поразкою для демократичної спільноти. Це буде тріумфом диктатури. Цьому треба запобігти. Не лише заради України – заради всіх демократій планети”, – заявив Єрмак.

На його думку, Україна має отримати всю необхідну допомогу, бо прагнення російської диктатури відновити імперію не лише загрожує існуванню Української держави, а й спричиняє загрози – від воєнних до екологічних – для західної цивілізації та людства загалом.

“Україна має перемогти. “Не програти” для нас – не варіант. Просто відновити статус-кво – не варіант. Будь-яка невизначеність результату цієї війни, будь-яка двозначність у реакції НАТО щодо наших прагнень буде тотожною перемозі Росії”, – наголосив він.

На його переконання, Україна має отримати чітку перспективу членства в НАТО, коли це дозволять обставини, і надійні безпекові гарантії на перехідний період.

Єрмак також нагадав, що можливі контури цих гарантій було розроблено спільно з Андерсом Фогом Расмуссеном і представлено у проекті Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact). Документ передбачає великі можливості для модифікацій, щоб було дотримано баланс інтересів України та держав-гарантів заради спільного блага.

Вступ України до НАТО

Нагадаємо, що Україна розраховує стати частиною Північноатлантичного альянсу на тлі постійної загрози у вигляді Росії. Але офіційні особи нашої країни визнають, що вступ до НАТО можливий лише після завершення війни з РФ.

При цьому Україна очікує, що отримає конкретику щодо членства в Альянсі на саміті, що відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі. У ОП, зокрема, заявляли, що хочуть побачити “дорожню карту” щодо вступу нашої країни.

Джерело