Україна отримає ракети GLSDB від США не раніше осені

Вони зараз виробляються одним із військових заводів.

Перші поставки наземних високоточних ракет GLSDB Україні будуть реалізовані не раніше осені. Про це повідомила представниця Пентагону Лаура Купер в Конгресі США, повідомляється в офіційному пресрелізі установи.

На засіданні було порушено питання строків передачі Україні GLSDB, які були анонсовані ще у лютому. За її словами, затримки пов’язані з розробкою та виробництвом цієї зброї, через що строки передачі цих ракет переносяться.

Крім того, було обговорено питання передачі оперативно тактичних ракетних комплексів ATACMS, які наявні на складах Пентагону в обмеженій кількості. Як альтернатива ATACMS, було розглянуто питання збільшення анонсованих високоточних GLSDB.

При масовому виробництві GLSDB, Україна зможе отримати більше цих бомб, а ніж ОТРК ATACMS, які виробляють Lockheed Martin в дуже малих кількостях.

GLSDB – це невелика керована бомба GBU-39 масою 130 кілограмів з встановленим ракетним двигуном від реактивного снаряда М26. Під час від’єднання двигуна її крила розкладаються в повітрі, що істотно збільшує дальність ураження.

Високоточні ракети створені у кооперації компанії Boeing та SAAB. Боєприпаси перебувають у розробці з 2019 року. Поки що вони не постачалися для жодної іншої армії світу.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати отримали запит від Данії щодо навчання українських льотчиків на винищувачах F-16. 

Джерело