Україна отримала від партнерів 45 літаків радянського зразка — CNN

Йдеться про винищувачі МиГ-29 та штурмовики Су-25.

Більш ніж за рік повномастабної російсько-української війни західні країни поставили ЗСУ кілька десятків військових літаків, але всі вони були радянськими. Про це повідомляє CNN.

За інформацією видання, Повітряні Сили України з 24 лютого 2022 року отримали 45 радянських літаків від партнерів. Більшість із них – винищувачі МиГ-29. Також країни Заходу передали невелику кількість штурмовиків Су-25.

Основними поставниками літаків стали Польща, Північна Македонія та Словаччина. Варто зазначити, що Північна Македонія передала штурмовики Су-25, які більш ніж 20 років тому сама придбала в України.

Перевагою радянських літаків є те, що українські пілоти вже знайомі з цією технікою. Однак у бою льотчики стикаються з російськими винищувачами Су-35, які мають переваги за рахунок більш сучасних ракет і радарів.

Раніше повідомлялося, що Польща відправила в Україну ще чотири винищувачі радянського виробництва МиГ-29. Загальна кількість переданих країною літаків цієї моделі для наших військ зросла до 14 одиниць.

Джерело