Україна поводиться як потопельник: запланована зустріч Зеленського та Дуди у Нью-Йорку не відбулася

Дуда наполягає, що Польща має захищати свої інтереси.

Президент Польщі Анджей Дуда в Нью-Йорку, коментуючи суперечку щодо експорту українського зерна, заявив, що “Україна поводиться, як потопельник, який вчепився за все”. Він додав, що, незважаючи на свої плани, не зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським через затримки графіка виступів на Генасамблеї ООН.

Такі слова очільника Польщі цитує Polska Agencja Prasowa.

«Ми маємо справу з потопаючим. Кожен, хто хоч раз брав участь у порятунку потопаючого, знає, що потопельник надзвичайно небезпечний, що він може затягнути на глибину. Він має неймовірну силу через особистий страх і вплив адреналіну. Кажуть, що потопаючий хапається за соломинку, а насправді потопаючий хапається за все, що можна”, – сказав президент Польщі.

Такою аналогією Дуда описав ситуацію між Україною та Польщею, яка ввела односторонню заборону на імпорт українського зерна в Європейський Союз. За його словами, Польща має захистити себе, щоб бути спроможною далі надавати допомогу.

“Це трохи схоже на ситуацію між Польщею та Україною. Україна перебуває під російською агресією, без сумніву, в дуже складній ситуації, хапається за все, що може. Чи можна на неї ображатися? Звичайно, можна ображатися. Чи потрібно діяти так, щоб убезпечити себе від того, щоб не постраждати від потопаючого? Звичайно, ми повинні діяти так, щоб захистити себе від того, щоб потопаючий не заподіяв нам шкоди, тому що якщо потопаючий заподіє шкоду і втопить нас, то він не отримає допомоги. Тому ми повинні дбати про свої інтереси, і ми будемо робити це ефективно і рішуче”, – заявив він.

Дуда зізнався, що попри плани, з організаційних причин не зміг зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. Він пояснив, що причиною стали затримки в графіку виступів лідерів на Генасамблеї ООН. Водночас Дуда зазначив, що не виключає цю зустріч пізніше.

Нагадаємо, міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що Варшава не боїться наслідків за рішення заборонити український агроімпорт у односторонньому форматі. Він зазначив, що немає “жодних суттєвих аргументів” для того, щоб не продовжувати заборону, додавши, що рішення було “суто політичним”,

Джерело