Україна рухається до ЄС, вже зараз реформуючи його – Стефанішина

Є сім вимог, які Україна має виконати, щоб почати переговори про повноцінне членство в ЄС. Червневий звіт ЄС показав, що дві вимоги ми виконали, п’ять – ще в процесі. У жовтні ЄС має винести вердикт: готова Україна або ні до початку переговорів про членство.

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вважає, що Україна реформує Євросоюз, ще навіть не вступивши в нього, про що вона заявила на конференції «Як виглядає шлях України до ЄС»

«Україні трохи важче, ніж іншим країнам, які пройшли шлях євроінтеграції. Не через війну, а через те, що ми, рухаючись до ЄС, реформуємо сам Євросоюз. І тому ми постійно ведемо переговори, зокрема щоб кількість рекомендацій для вступу не росла, тому що по мірі реалізації, наприклад, антикорупційних заходів, виникає потреба у додаткових діях, але вони не мають бути частиною політичного процесу», – сказала вона. 

За її словами, Україна хоче почати переговори про вступ до ЄС вже в грудні. 

«Ми неодноразово говорили про свій політичний календар, який передбачає нашу амбіцію відкрити переговорний процес вже в грудні. І, звичайно, сьогодні нам необхідно синхронізуватись. Я точно можу сказати, що в жовтні ми не почуємо, що виконали всі сім рекомендацій на 100%, тому що ми говоримо про основоположні трансформації в державі, які пов’язані і з правами людини, і з деолігархізацією, яка стала одним із стовпів демократичних реформ», – каже вона. 

Стефанішина підкреслила, що «це зміни, які впроваджуватимуться роками, але точно до жовтня ми забезпечимо виконання всіх узгоджених законодавчих та інституційних кроків, і сподіваємося, що відкриємо двері для політичного рішення».

На початку вересня Стефанішина планує відвідати Брюссель для проведення «остаточних» переговорів щодо синхронізації в плані рекомендацій ЄС для України.  

Доповнюється…

Джерело