Україна сама має визначитися з миром і його умовами – МЗС Чехії

“Чехи мають історичний досвід переговорів “про нас без нас” і вимушених територіальних поступок”.

Заступник міністра закордонних справ Чеської Республіки Ян Маріан, який представляв Чехію на зустрічі в Джидді заявив, що Україна повинна сама вирішувати, на яких умовах їй вести мирні переговори. Про це повідомляє Укрінформ.

“Російська армія має залишити територію України. Україна має визначитися з миром і його умовами”, – зазначив Маріан.

За його словами, у чехів є історичний досвід переговорів “про нас без нас” і вимушених територіальних поступок.

“Від імені Чеської Республіки він запропонував допомогу у виконанні мирного плану, особливо у сфері ядерної безпеки та переслідуванні російських військових злочинів”, – розповів представник чеської дипломатії

Представництво Чеської Республіки, сказав він, на консультаціях високого рівня базується на рішучій і довгостроковій підтримці України з боку країни.

Дипломат обговорив реалізацію українського мирного плану із десяти пунктів Президента України Володимира Зеленського та роль інших країн, зокрема Чехії, у його реалізації.

На полях конференції заступник глави МЗС ЧР провів переговори з представниками Канади, Великої Британії, Південної Кореї, а також керівником Офісу Президента України Андрієм Єрмаком. Водночас зустріч стала ще однією можливістю поспілкуватися з країнами Глобального Півдня.

Раніше в офісі президента України повідомляли, що понад 40 країн, чиї представники були присутні на зустрічі в Саудівській Аравії щодо української формули миру, підтвердили прихильність принципам ООН, міжнародного права та поваги суверенітету й територіальної цілісності України.

Джерело