Українці в рекордні строки підписали петицію з вимогою ветувати закон про непрозорість декларування

Петиція на сайті президента вже має 25 тисяч підписів.

Українці через петицію вимагають президента Володимира Зеленського накласти вето на законопроєкт 9534 щодо декларування, оскільки депутати проігнорували вимогу суспільства щодо відкриття доступу до реєстру декларацій на сайті НАЗК. Петиція, яку зареєстрував військовослужбовець Олександр Ябчанка, за короткий проміжок часу набрала необхідну для розгляду кількість підписів.

“Вважаю таке голосування (не підтримку відповідної норми) безвідповідальним. Бо у суспільстві, яке бореться за виживання в цій надважкій війні питання довіри — це питання нашої спроможності чинити опір ворогу. Неприпустимо, коли таку недовіру сіють носії повноважень — депутати”, — повідомив Олександр Ябчанка.

Лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська наголосила, що голова президентської партії Давид Арахамія не голосував, хоча був присутній на засіданні.

“Арахамія мав би сам голосувати за цю правку і закликати фракцію підтримати це питання, а не просто витягнути картку зі слоту, імітуючи відсутність. Це невдала спроба зняти з себе відповідальність”, – прокоментувала Думанська.

Проти негайного відкриття декларацій проголосуали двоє депутатів, 29 утримались, не голосували 87 народних обранців, ще 87 членів парламенту взагалі не з’явилися на засідання, “тобто мали важливіші справи, ніж голосування за відновлення декларування”.

НАЗК також вимагатиме ветувати законопроєкт, оскільки в цьому законопроєкті є норма, згідно з якою особа, яка подала свідомо недостовірні відомості в декларації на суму до 1,3 млн грн, у разі сплати штрафу не потрапляє до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні чи пов’язані з корупцією правопорушення.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада України підтримала законопроєкт 9534 про поновлення декларування.

Джерело