Умєров хоче запровадити електронний військовий квиток і цифровізувати ВЛК

Міністр хоче, щоб уся інформація про військових була в електронному вигляді.

Міністерство оборони України планує запровадити електронний військовий квиток, запустити єдиний реєстр призовників, а також цифровізувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій (ВЛК).

Таку заяву новопризначеного міністра оборони Рустема Умєрова наводить «Інтерфакс-Україна».

«ВЛК. Ця абревіатура в сьогоднішньому розумінні має залишитися в минулому. Завдання: цифровізувати всі процеси, запустити єдиний реєстр призовників, який унеможливить будь-які корупційні ризики. Digital. Усе, що можна оцифрувати, маємо оцифрувати. Уся інформація про воїна має бути в digital: електронний військовий квиток, цифровізація ВЛК і шпиталів, електронний журнал, звіт для військових», – сказав він у своєму виступі на пленарному засіданні Верховної Ради.

Нагадаємо, Верховна Рада призначила Рустема Умєрова міністром оборони України. За відповідне рішення проголосували 338 народних депутатів.

Зазначимо, що відставку колишнього очільника відомства Олексія Резнікова ініціював президент Володимир Зеленський після чергового скандалу про корупцію в закупках для армії в час війни. У нещодавньому розслідуванні «Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони» журналісти Юрій Ніколов та Віталій Кононученко розповіли, що восени 2022 року Міноборони України закупило куртки та шоломи для ЗСУ за завищеною втричі ціною. При цьому замість зимового одягу в країну зайшов літній. Міністр офіційно заперечував цю інформацію та навіть запропонував парі журналістам.

Джерело