Уночі Росія пошкодила термінал, де зберігалися 60 тисяч тонн агропродукції для Китаю – Зеленський

Президент України вкотре наголосив, що російська агресія шкодить не лише нашій країні.

Внаслідок атаки російських окупантів по Одеській області в ніч на середу, 19 липня, найбільше постраждав термінал у порті, де зберігалися тисячі тонн сільськогосподарської продукції, які мали експортувати в Китай, повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

В портовому терміналі, який цієї ночі найбільше постраждав від російського терору, зберігалися 60 тисяч тонн агропродукції, що призначалися для відправки в Китай“, – заявив глава держави.

Загалом, за його даними, у обстріляних військами РФ уночі портах накопичено близько мільйона тонн агропродукції. Такий обсяг уже давно мали доставити до країн Африки та Азії.

“Цей удар терористів доводить, що їхня мішень – не лише Україна, і не лише життя наших людей … Усіх це зачіпає – російський терор. Кожен у світі має бути зацікавлений у притягненні Росії до відповідальності за терор”, – наголосив Зеленський.

Він також зауважив, що українські сили ППО зменшили наслідки ворожого удару по Одесі, Чорноморську та громадам регіону. Президент вкотре закликав партнерів посилити “повітряний щит” нашої держави.

Раніше віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков розповів, що вночі військові Росії завдали удару по зернових терміналах відразу у двох портах Одеської області – Одеса та Чорноморськ. Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський казав про знищення 60 тисяч тонн зерна в Чорноморському порті. Також ракети влучили в промисловий об’єкт та два складських приміщення в різних локаціях – із тютюном і фейерверками. Під час нічної атаки росіяни випустили 63 ракети і дрони в бік України. ЗСУ знищили 37 повітряних цілей.

Джерело