Уряд підтримав дозвіл бойовим медикам переливати кров

Кабінет Міністрів України підтримав дозвіл на переливання крові бойовим медикам на передовій, а У МОЗ розширили для цього програму

Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України.

“Відтепер переливати кров зможуть не лише люди з медичною освітою, а й військовослужбовці, які пройшли відповідне навчання. Відповідна постанова була прийнята урядом”, – йдеться в заяві.

Тому МОЗ розширює для цього навчальну програму з основ трансфузійної терапії, яка відповідає стандартам НАТО.

Повідомляється, в країнах Північноатлантичного альянсу вважається нормою навчати переливання крові бойових медиків без відповідної освіти. У Міністерстві наголошують, що в Норвегії переливати кров мають право навіть звичайні військовослужбовці. 

“Цей тренінг дозволить бойовим медикам отримати необхідні навички з переливання універсальної першої мінус групи крові. Його можна буде пройти на базі визначених центрів крові”, – пояснюють у пресслужбі.

Нагадаємо, 3 серпня стало відомо, що Міністерство оборони та МОЗ домовилися про підготовку бойових медиків до переливання крові на передовій.  

  • Раніше Ганна Маляр заявила, що українська військова медицина на сьогодні не має аналогів у світі. Медики з країни вчать колег із-за кордону.
  • Заступниця міністра оборони України повідомляла, що завдяки зусиллям українських медичних працівників до 82% поранених і хворих військових повертаються у стрій після лікування.  

Джерело