Уряд збільшив кількість бюджетних місць у вишах для кількох спеціальностей

Кабмін у вівторок, 11 липня, збільшив державне замовлення для підготовки медиків і соцпрацівників на 2023 рік: кількість бюджетних місць зросте на понад тисячу

Про це Шмигаль написав у telegram. 

Він зазначив, що при затвердженні держзамовлення на підготовку фахівців у 2023 році, уряд врахував потребу України у більшій кількості реабілітологів, психологів та соціальних працівників.

“Для Міністерства охорони здоров’я збільшуємо кількість бюджетних місць на понад тисячу. Так само збільшуємо й бюджетні місця для набору соціальних працівників. Далі будемо реалізовувати зміни в системі держзамовлень, аби мати достатню кількість саме тих спеціалістів, яких Україна потребує зараз і потребуватиме у майбутньому”, – йдеться у повідомленні. 

У пресслужбі Міністерства охорони здоров’я додали, що цьогоріч у медичних університетах, які підпорядковані МОЗ, обсяг держзамовлення збільшили на 1005 майбутніх фізіотерапевтів, ерготерапевтів та ще 40 лікарів-психологів. Також 600 державних місць додали для спеціальностей “Психологія”, “Терапія та реабілітація”, “Соціальна робота”. 

  • 28 червня учасники основної сесії національного мультитесту отримали свої результати. Вони доступні в персональному електронному кабінеті. Учасники додаткової сесії отримають свої офіційні результати до 29 липня.
  • 1 липня стартувала реєстрація електронних кабінетів вступників, через які надалі можна буде подати заяви до закладів вищої освіти.
  • Портал Освіта.ua створив покроковий алгоритм дій для абітурієнта у 2023. У ньому пояснили процес вступу до закладів вищої освіти від отримання результату НМТ у тестових балах до укладення договору про навчання із закладом вищої освіти.

Джерело