«За кожен кубометр російського газу ми заплатили нацбезпекою подвійну та потрійну ціну» – МЗС Німеччини

В уряді Німеччини назвали відмову від російських енергоносіїв частиною нацбезпеки

В уряді Німеччини, яка долучилася до створення угоди про надання гарантій безпеки Україні, вважають, що відмова від російських енергоносіїв є частиною їхньої національної безпеки. За словами глави німецького МЗС Анналени Бербок, безпека передбачає не лише забезпечення обороноспроможності держави, а й її економічну та енергетичну незалежність, свободу вибору шляхів розвитку.

«Ось чому ми позбуваємося залежності від енергоносіїв з Росії. За кожен кубометр російського газу ми заплатили національною безпекою подвійну та потрійну ціну. В майбутньому ми будемо більше зосереджуватися на безпеці, коли йдеться про рішення щодо економічної політики», – заявила Бербок на презентації документу «Стратегія національної безпеки: Інтегрована безпека для Німеччини», передає «Укрінформ».

Глава МЗС додала, що це стосується й того, кому дозволено інвестувати в критичну інфраструктуру та згадала, що найбільші сховища газу та нафти в Німеччині опинились у власності російського «Газпрому».

Нагадаємо, що США і їхні найближчі союзники хочуть укласти багатосторонню угоду з Україною, яка дозволить західним державам надати Києву довгострокові гарантії безпеки замість конкретної обіцянки членства в НАТО, повідомило FT.

Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що планує незабаром поговорити з президентом Росії Владіміром Путіним по телефону, щоб закликати його вивести російські війська з України. Після підриву Каховської ГЕС у Херсонській області Шольц заявив, що це є «новим виміром» війни Росії проти України.

Джерело