Закон про електронне декларування відправили на підпис Зеленському

Від президента очікують ветування документу із вимогою внесення певних правок.

Законопроект №9534  про відновлення обовязкового електронного декларування в умовах воєнного стану, який передбачає закритість декларацій від громадськості ще на рік, у вівторок, 12 вересня, був відправлений на підпис президенту України.

Згідно з даними в картці законопроєкту на сайті Верховної Ради, сьогодні законопроєкт був повернутий у канцелярію із підписом голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та, відповідно, направлений на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Зазначимо, що і громадськість у вигляді петиції, і Європейський парламент закликали Зеленського ветувати законопроєкт із пропозицією внести в нього правку, що відкриє загалу декларації топ-чиновників.

Джерела в Офісі президента заявили, що президент, ймовірно, відправить законопроєкт на дооопрацювання.

Депутат Ярослав Железняк у свою чергу заявив, що Зеленський може накласти вето на законопроєкт уже цього тижня і «вже у вересні Рада змінить текст, щоб декларації були відкриті».

Також на підпис президенту відправлено законопроєкт 9587-д про зміни до Кримінально-адміністративного кодексу України, який мав би спростити притягнення до відповідальності за несвоєчасне декларування майна посадовцями. Однак в законопроєкт внесли та ухвалили поправки, які помякшують відповідальність за несвоєчасне декларування майна.

Джерело