Затримали і відпустили: Трампу зачитали звинувачення

Суд вирішив не обмежувати пересування експрезидента.

Колишній президент США Дональд Трамп не визнав себе винним за федеральними кримінальними звинуваченнями у незаконному зберіганні пов’язаних із національною безпекою документів після залишення посади, пише CNN. 

Після процедури зачитування звинувачень, для якої Трампа тимчасово заарештували, суд вирішив не накладати на нього обмежень у пересуванні, однак заборонив спілкування зі свідками у справі, аби запобігти можливому впливу на них.

Інший фігурант у справі, помічник Трампа Волт Наута, так само не визнав себе винним за жодним із обвинувачень. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді  особистого зобов’язання і так само заборонив спілкування зі свідками.

У суді Трамп, одягнений у синій костюм і червону краватку, мовчки сидів, схрестивши руки. У середу експрезидент США святкуватиме 77 день народження.

Після того, як політик залишив будівлю суду, він вирушив до популярного  кубинського ресторану Versailles, де натовп заспівав йому «Happy Birthday».

Таким чином, справа увійшла в юридичну форму досудового провадження,. Водночас, експерти вважають, що у команди Трампа буде багато можливостей затягнути справу – можливо навіть до виборів 2024 року.

Федеральні прокурори в п’ятницю оприлюднили 49-сторінковий обвинувальний висновок, в якому стверджується, що колишній президент зберігав документи, до яких, як він знав, не повинен був мати доступ, ділився ними з іншими, а також давав своїм співробітникам вказівки допомагати йому ухилятися від спроб влади отримати їх назад. 

Це був другий візит Трампа до суду за останні місяці. У квітні він не визнав себе винним у державних звинуваченнях щодо таємної виплати 130 тисяч доларів зірці “фільмів для дорослих” Стормі Деніелс перед президентськими виборами 2016 року за те, щоб вона мовчала про свій роман з Трампом.

Трамп став першим колишнім президентом, якому висунули звинувачення у федеральних злочинах.

Джерело