Зеленський підписав закон про впорядкування адміністративно-територіального устрою Криму

Треба визначити межі та центри територіальних громад.

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо впорядкування адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим. Таким чином, будуть введені в дію рішення, прийняті парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації та запровадження нового районного поділу півострова.

Головна мета закону – підготовка підґрунтя для деокупації півострова, адже військові та військово-цивільні адміністрації створюються для діяльності в межах територіальних громад, повідомили в Представництві президента в АРК.

«Закон також доручає Кабміну протягом одного місяця визначити території та адміністративні центри територіальних громад в Автономній Республіці Крим, а протягом трьох місяців – утворити районні державні адміністрації нових районів та внести на розгляд парламенту законопроєкт про особливості відновлення публічної влади в Криму після деокупації», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, після деокупації Криму на півострові розглядають можливість створити 10 районних військових адміністрацій відповідно до нового поділу. За словами постпреда президента в АРК Таміли Ташевої, на півострові треба буде створити дієву систему управління, щоб показати мешканцям переваги реформи, яка напрацьовувалася в Україні за період війни.

Джерело