Зеленський прибув у Нью-Йорк, де візьме участь у заходах ООН. Потім відвідає Вашингтон

Президент України також має зустрітися з Байденом та іншими представниками керівництва США.

Президент України Володимир Зеленський ввечері понеділка, 18 вересня, прилетів у Нью-Йорк на території Сполучених Штатів Америки, де в нього запланована участь у низці зустрічей та обговорень. Про це глава держави написав у Telegram.

Він уточнив, що одразу з аеропорту вирушив до українських військових, які проходять лікування та реабілітацію в США. “Передусім – підтримка наших людей і вдячність тим, хто допомагає Україні й українцям”, – додав Зеленський.

На наступні дні заплановані участь у сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, Саміті цілей сталого розвитку, засіданні Ради Безпеки ООН. Президент анонсував “вагомі” двосторонні зустрічі, які, ймовірно, відбудуться на полях.

“Територіальна цілісність держави – ключовий принцип усіх базових міжнародних документів, зокрема Статуту ООН. І треба повернути йому повну силу, зруйновану російським вторгненням, та збільшити можливості ООН зупиняти агресії та запобігати їм. Україна зробить чітку пропозицію щодо цього членам ООН”, – розповів Зеленський.

Крім цього, глава нашої держави має заплановані переговори з американським лідером Джо Байденом у місті Вашингтон. Там також відбудуться зустрічі з главами палат і партій Конгресу, з військовим керівництвом США.

“Зустрінуся з американським бізнесом, журналістами, громадою. Подякую за лідерство США в підтримці нашої боротьби за свободу та незалежність”, – додав президент України.

Раніше Bloomberg писав, що на засіданні Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй, як очікується, Зеленський говоритиме про українську “формулу миру”. Щодо зустрічей, то 20 вересня глава України, ймовірно, уперше особисто зустрінеться з президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лулою да Сілвою.

Джерело