Зеленський пропонує ідею доктрини для України

Країна йде до перемоги. Зеленський пропонує ідею доктрини для України

Україні необхідна доктрина, в якій будуть окреслені основні питання майбутнього країни. Це пов’язано із тим, що Україна йде до перемоги у війні.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, пише РБК-Україна з посиланням на його виступ у Верховній раді з нагоди Дня Конституції.

“Як Конституція закладає основи, ми потребуємо доктрини для нашої держави. Ясної, нерозмитої, сміливої доктрини. Для України, яка йде до перемоги. Та для України-переможниці”, – сказав він.

За словами президента, ця доктрина має відповідати на всі фундаментальні питання про Україну та майбутнє українців.

“І нам самим, і нашим сусідам, і кожному у світі. Ми потребуємо нової системи, нових правил, нових можливостей”, – запевнив Зеленський.

На думку Зеленського, в усіх своїх намаганнях Росія програє і це вже не мрія, це реальність. Він додав, що навіть зараз, попри війну, українці продовжують йти шляхом змін.

“І я впевнений, що перший день миру після цієї війни, перший день нашої заслуженої перемоги стане і першим днем подальшої швидкої трансформації України. Основ нашого з вами життя, наших інституцій, економічних практик, соціальних звичок, політик та повсякденності. Те що ми не можемо поки змінити зараз, в умовах війни, ми змінимо в процесі нашого відновлення. Нашої трансформації. Ми створимо нову і набагато сильніше Україну”, – констатував він.

Хто визначатиме, якою буде доктрина для України

Зеленський зазначив, що якою бути Україні-переможниці “визначимо всі разом, так само як разом захищаємо свободу і незалежність”.

“Це справедливо. Конституція України встановлює, що президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності та додержання Конституції України, прав і свобод людини та громадянина. Президент України є гарантом стратегічного, європейського та євроатлантичного курсу нашої держави”, – резюмував президент.

Зеленський уточнив, що для виконання цих норм він і пропонує на загальнонаціональному рівні обговорити основи, основні орієнтири майбутньої української доктрини.

“Нам потрібне спільне бачення того, якою бути Україні після перемоги”, – додав він.

Основні орієнтири нової доктрини для України

За його словами, п’ять основних орієнтирів для української доктрини для обговорення є такими: філософія перемоги України, глобальність української безпеки, політика героїв, політика справедливості і трансформації за 10 років.

Українська формула миру

Раніше президент Володимир Зеленський ініціював “формулу миру”, щоби зупинити війну в Україні. Вона включає 10 пунктів, пов’язаних з забеспеченням безпеки в Україні у зв’язку з військовими діями. А саме:

  1. радіаційна і ядерна безпека (вихід РФ з території ЗАЕС, відмова від ядерних загроз);
  2. продовольча безпека (розширення зернової ініціативи);
  3. енергетична безпека;
  4. звільнення всіх полонених та депортованих (звільнення за формулою “всіх на всіх”);
  5. виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності та світового порядку;
  6. виведення російських військ та припинення бойових дій;
  7. справедливість;
  8. екоцид, потреба негайного захисту природи;
  9. недопущення ескалації;
  10. фіксація закінчення війни.

Джерело