Зеленський провів розмову з Нетаньяху: про що говорили

Зокрема, обговорювалося питання допомоги Україні з боку Ізраїлю.

Президент України Володимир Зеленський ввечері четверга, 7 вересня, провів телефонну розмову з премʼєр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, повідомив глава нашої держави в Telegram.

Зеленський назвав важливим те, що Ізраїль підтримує територіальну цілісність і суверенітет України. За його словами, було обговорено можливі шляхи підтримки нашої країни Ізраїлем у протистоянні вторгненню РФ.

“Порушив питання збільшення кількості відмов українським громадянам у в’їзді до Ізраїлю в умовах дії безвізового режиму між двома державами й наголосив на необхідності виправлення цієї ситуації”, – додав президент.

Також лідери говорили про питання безпеки паломників-хасидів, масове прибуття яких очікується в місто Умань з нагоди єврейського Нового року – Рош га-Шана, і реагування на потенційні виклики на тлі продовження російського терору з використанням ракет та іранських дронів-камікадзе Shahed.

Раніше повідомлялося, що в Умані посилюють заходи безпеки в період з 9 по 22 вересня. Це пов’язано з приїздом паломників на Рош га-Шана.

Через тиждень євреї відзначатимуть свято Рош га-Шана і тисячі прочан спробують потрапити до Умані на могилу цадика Нахмана. Але у Києві загрожують призупинити дію безвізового режиму. Чому? Чи серйозні ці погрози української влади? І як їх сприймають в Ізраїлі? Відповіді на ці запитання – у статті Володимира Кравченка “Примус безвізом: як Україні домогтися постачання ізраїльських засобів ППО?”.

Джерело