Зеленський та Нетаньяху зустрінуться у Нью-Йорку – посол

Зустріч відбудеться на полях Генасамблеї ООН

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський повідомив, що анонсована раніше зустріч президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху відбудеться в Нью-Йорку, де вони візьмуть участь у засіданні Генасамблеї ООН.

“Зустріч Нетаньяху-Зеленський відбудеться найближчими днями у Нью-Йорку. Лідери двох країн візьмуть участь у засіданні Генеральної Асамблеї ООН”, – повідомив Бродський.

Нагадаємо, раніше Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху.

Напруга у відносинах Києва та Єрусалиму зросла з двох причин. Перша – Ізраїль відмовився передавати Україні засоби ППО. За словами посла Міхаеля Бродського, країна побоюється продавати “Залізний купол”, адже там побоюються, що це озброєння може потрапити до рук або Ірану або терористичним організаціям.

Друга причина – відмова на в’їзд для біженців із України до Ізраїлю. За словами посла Євгена Корнійчука, його рівень у країні становить 5%, що свідчить про те, що Єрусалим не дотримується угоди про безвіз. Тому українська влада думає про те, щоб призупинити дію цього документа на деякий час. Ізраїльська сторона тим часом попереджає, якщо Київ піде на це, повернути безвіз буде дуже важко.

Детальніше про цю ситуацію – у статті Володимира Кравченка “Примус безвізом: як Україні домогтися постачання ізраїльських засобів ППО?” та в інтерв’ю з послом Ізраїлю Міхаелем Бродським.

Джерело