Зеленський та Вучич обговорять в Афінах питання визнання Косово

Президент Сербії вважає, що вийде добра та відверта розмова

22 серпня у Греції має відбутися зустріч між президентом України Володимиром Зеленським та президентом Сербії Александаром Вучичем, який називає санкції проти Росії «аморальними» й не приєднується до них. Про майбутню зустріч та переговори тет-а-тет повідомив сам Вучич. 

«Хочу повідомити, що завтра вранці, на прохання президента України, у мене з ним буде двостороння зустріч, тому я сяду і поговорю з Зеленським приватно про все, що останнім часом відбувається навколо Республіки Косово. Про визнання та невизнання територіальної цілісності та інші та всі інші питання», – сказав Вучич журналістам, додавши, що вірить у добру й відверту розмову, передає «РТС».

Зустріч лідерів відбудеться в Афінах на тлі організованої прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом неформальній вечері лідерів регіону (Південно-Східна Європа).

Напередодні зустрічі Зеленського та Вучича, прем’єр-міністр Косова Альбін Курті заявив, що Косово приєдналося до Спільної декларації G7 щодо надання гарантій безпеки Україні. Косово наразі не визнано ані Сербією, ані Україною.

Нагадаємо, що у липні Вучич аргументував свою відмову накладати санкції на Росію «моральною позицією». За його словами, якщо Сербії доведеться запроваджувати обмеження, то він «це зробить, бо мусить, а не тому, що бажає цього».

Про українські інтереси на Балканському півострові розповідає Володимир Цибульник у статті «Чи збирається Україна визнати незалежність Косово?» на ZN.UA.

Джерело