Зеленський ветував закон про електронне декларування

Документ передбачає, що Реєстр декларацій буде закритий ще рік.

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон №9534  про відновлення обов’язкового електронного декларування в умовах воєнного стану, який передбачає закритість декларацій від громадськості ще на рік. Він підкреслив, що декларації потрібно відкрити зараз.

«Вето. Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування. Обмеження неприйнятні. Декларації мають бути відкритими. Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко», – заявив Зеленський.

Раніше народний депутат з «Голосу» Ярослав Железняк заявив, що «вже у вересні Рада змінить текст, щоб декларації були відкриті». Він також повідомляв про наміри Зеленського ветувати закон.

Зазначимо, що на підпис президенту також відправили законопроєкт 9587-д про зміни до Кримінально-адміністративного кодексу України, який мав би спростити притягнення до відповідальності за несвоєчасне декларування майна посадовцями. Однак в законопроєкт внесли та ухвалили поправки, які помякшують відповідальність за несвоєчасне декларування майна.

Про необхідність відновлення декларування статків чиновників читайте у статті очільника «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна  «91,7 % українців за відкриті декларації про «воєнні» доходи чиновників. Влада — проти».

Джерело