Зеленський визнав уповільнення війни, але дорікнув партнерам за повільну санкційну роботу

За словами президента, ускладнюється і процес отримання зброї.

Президент України Володимир Зеленський визнав, що багато процесів у контексті війни Росії проти нашої держави наразі уповільнюються. Водночас, він вважає український контрнаступ, ймовірно, швидшим за дії партнерів із запровадження нових санкцій проти РФ, про що заявив на 18-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії “Майбутнє вирішується в Україні” 8 вересня, пише пресслужба ОП.

Зеленський наголосив, що захисники будуть швидше проводити контрнаступальні дії на фронті та звільняти території від росіян, якщо держава швидше отримуватиме більше потужних далекобійних озброєнь.

“Важливо, що наші воїни йдуть уперед і що на нашому боці ініціатива. Ми не повинні порівнювати те, що було вчора. Ми маємо порівнювати, де всі ми були в іншому житті – 24 лютого, коли було відчуття окупації нашої держави. А сьогодні ми звільнили велику частину нашої території”, – сказав президент.

Він додав, що розуміє бажання людей, щоб Україна якнайшвидше повернула всі свої території, але вказав на складність війни РФ на нашій землі та визнав уповільнення багатьох процесів.

“Уповільнюється війна. Це є, ми це визнаємо. Ускладнюються й уповільнюються всі процеси: від санкцій до надання зброї … Коли деякі партнери кажуть: так що там із контрнаступом, коли буде наступний крок? Моя відповідь: на сьогодні наші кроки напевно швидші, ніж нові санкційні пакети”, – зазначив Зеленський.

За словами глави держави, Україна потребує конкретної техніки для пришвидшення деокупації, зокрема сучасних винищувачів.

“Що довше, то більше людей страждає. Як впливає зброя? Конкретно й безпосередньо, без абстракцій та риторик. Є конкретний вплив конкретної зброї. Що вона потужніша, далекобійніша, то швидше йде контрнаступ. Відновлення нашої території. Якщо в небі нас немає, а Росія є, вони зупиняють нас із неба. Зупиняють наш контрнаступ”, – пояснив він.

Водночас, Зеленський висловив подяку всім партнерам на чолі зі США за військову допомогу Україні.

Напередодні президент заявив, що Збройні сили України на кількох напрямках повільно, але постійно рухаються вперед. Він підкреслив, що просування є дуже складним через щільне мінування російськими військовими.

Джерело