Зеленський закликав Іспанію приєднатися до гарантій безпеки для України

Зеленський запросив Іспанію приєднатися до гарантій безпеки для України

Україна запрошує Іспанію приєднатися до гарантій безпеки, які НАТО може надати до приєднання нашої країни до Альянсу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президент України Володимира Зеленського під час зустрічі з прем’єром Іспанії.

“Обговорили гарантії безпеки для України, які потрібно на час до вступу в Альянс. Ми запрошуємо Іспанію долучитися до надання таких гарантій Україні, до обговорення”, – сказав він.

Також президент зазначив, що Іспанія підтримує українську формулу миру. Зеленський наголосив, що розраховує на участь Іспанії у Глобальному саміті миру.

“Розраховуємо на підтримку Іспанії на саміті у Вільнюсі (країн НАТО, – ред.). Україна переконана, що на сьогодні існують всі підстави для того, щоб надати Україні до членства в НАТО і це стало б дуже важливим сигналом, що мир та безпека в Європі не мають і ніколи не матимуть альтернатив”, – заявив Зеленський.

Прем’єр Іспанії в Україні

Сьогодні 1 липня, прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес прибув до Києва з робочим візитом. Мета візиту глави уряду – підтвердити підтримку України.

Він вже виступив у Верховній раді, а також зустрівся з президентом Володимиром Зеленський.

Санчес оголосив новий пакет допомоги на суму 55 млн євро. З них 51 млн надійде через Світовий банк для підтримки малого і середнього бізнесу в Україні. Решта піде на відновлення шкіл.

Джерело