Землетрус у Мароко: Репортаж із охопленої трауром країни

“Коли ми проїхали останній поворот звивистої дороги й зупинилися в мароканському гірському селі Мулай-Брахім, одразу стало очевидно, що ми прибули до громади, яка була занурена в горе”, – починається невеличкий репортаж, присвячений смертоносному землетрусу в Мароко, який вже забрав життя 2 тисяч людей. Нижче ми наведемо переклад тексту журналістів BBC. 

Старша жінка, хитаючись, підійшла до нас, голосила, сльози текли по обличчю, вона тримала голову в руках. За кілька метрів ридала група молодиків. Вони щойно дізналися, що їхній друг – серед загиблих.

«Сьогодні було так багато смертей», — сказав нам один із чоловіків.

І наш друг, він був розчавлений. Ми його сьогодні поховали, і він був таким молодим”.

Інший чоловік, Мохамед, який допомагає організувати процесію, розповів, що тільки в цьому селі вже було поховано 16 людей, яких витягнули з-під завалів у суботу. Ще двох загиблих поховають у неділю.

“Ми працюємо кожну хвилину, відколи це сталося. Відтоді безперервно, – сказав він. – Тут працює лише близько десяти людей, і ми намагаємося знайти людей у ​​будівлях. Це відчай”.

Деяка надія з’явилася через кілька хвилин, коли прибули представники Червоного Півмісяця (аналог Червоного Хреста в арабських країнах). Але це катастрофа, яка потребує значно масштабнішої та більш скоординованої відповіді.

Землетруси, пандемія, війна: чому і як публічним закупівлям варто готуватися до надзвичайних ситуацій.

Джерело